КИЇВ (QHA) -

Головна військова прокуратура заявила, що за вчинення злочинів проти національної безпеки і територіальної цілісності України до кримінальної відповідальності притягнуто 84 іноземця, з них 64 громадянина Росії.

В ході розслідування з'ясувалося, що у веденні РФ агресивної війни проти України на території Донецької та Луганської областей з 2014 року у складі незаконного збройного формування «Призрак» терористичної організації «ЛНР» брали участь іноземні громадяни — найманці під егідою організації United Continentale, котра провадить проросійську політику. Засновником та координатором НВФ «Призрак» є громадянин Росії.

Організація United Continentale (в перекладі «Континентальна єдність») є геополітичним рухом вкрай правого спрямування. Створена влітку 2014 року у Белграді (Сербія), виступає з критикою Європейського союзу і НАТО. За даними Генпрокуратури України, до складу цієї організації входять громадяни Франції, Сербії, Іспанії, Італії, Німеччини, Чехії, Болгарії, країн Латинської Америки, США та Росії.

У ГПУ стверджують, що вже встановили особи іноземців-найманців з United Continentale, які з липня 2014 року у складі проросійських незаконних збройних формувань беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення ввести новий порядок перетину кордону України з біометричним паспортом з 1 січня 2018 року. За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, ця система пов'язана з посиленням безпеки після терактів і агресії у рамках гібридної війни, яку веде проти України РФ.

ФОТО: інтернет

QHA