ВАШИНГТОН (QHA) -

Адміністрація Сполучених Штатів Америки заявила, що в разі розміщення миротворців ООН на сході України в місію не повинні входити громадяни Росії. Про це повідомив спецпредставник США у справах України Курт Волкер.

Він зазначив, що місія повинна вільно переміщатися по всьому Донбасу і контролювати тільки українську сторону кордону з РФ.

— Контингент повинен мати доступ до російсько-українського кордоні і не мати у своєму складі жодного російського персонажа.

Волкер наголосив, що надалі проводитиме переговори з помічником президента РФ Владиславом Сурковим з питань розміщення миротворців.

— Ми намагаємося прояснити наші варіанти. Якщо вони хочуть наполягати на своїх позиціях, зробити це вони можуть, однак це буде пов'язано для них з великими втратами. Якщо вони хочуть вийти з ситуації, такий розвиток подій може стати чимось, про що ми можемо домовитися і де ми можемо знайти шляхи ефективного досягнення цієї мети.

Він додав, що в України є обов'язки в рамках Мінських домовленостей, зокрема, проведення місцевих виборів на сході країни, надання регіону спеціального статусу і амністія сепаратистам, виконання яких можливе після того, як президент Росії виконає свою частину домовленостей.

QHA повідомляло, що введення миротворчої місії ООН на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей може коштувати до одного мільярда доларів. Введення миротворців залежатиме і від того, чи готовий президент РФ Володимир Путін вирішувати конфлікт за рахунок розміщення миротворців ООН.

Джерело: DW

QHA