ВАШИНГТОН (QHA) -

У США видали "Посібник з російської військової справи нового покоління", яке призначене для підвищення інформованості американських військових про тактику Росії в гібридній війні.

Даний посібник був виданий у грудні 2016 року для внутрішнього користування в США.

Авторами книги вказані армія США і Група з асиметричної війни, що входить до командування американськими військами. У керівництві вивчається російська гібридна військова тактика, застосована у Криму і на Донбасі.

— Поки американська армія воювала в Іраку та Афганістані, вона досягла найвищого тактичного рівня протиборчої сили нашої ери. Однак вороги Америки не відпочивали. Росія спостерігала зміни американської армії та почала трансформацію власної, — йдеться в передмові до видання.

На 68-ми сторінках посібника зібрані фотографії російської військової техніки з її описами і характеристиками.

У книзі описана стратегія Росії, спрямована на зміну урядів шляхом підтримки місцевих сепаратистських настроїв, як це було зроблено в операції з захоплення Криму, в якій брали участь підрозділи спеціальних сил, і на Донбасі з важко озброєними регулярними підрозділами ЗС Росії.

— Війна в Україні все ще триває. Російські війська, як і раніше, беруть участь у Сирії, і продовжують удосконалюватися на свої успіхи і поразки. Ми, як американські солдати, повинні чинити так само. Як-то кажуть, тільки дурні вчаться на своїх помилках. Мудра людина вчиться на помилках інших, — сказано в передмові до видання.

Окремо в посібнику розглянуті і невійськові засоби, що використовуються Росією для досягнення своїх цілей.

Відзначається, що Кремль співпрацює зі злочинними хакерськими групами, і російський уряд використовує тисячі професійних хакерів як частину стратегії інформаційних операцій.

— Це сильно перевершує військові кіберздатності США і означає, що бригади США можуть піддаватися кібератакам з боку проросійських симпатиків у країнах, які навіть не беруть участі в конфлікті, — йдеться в посібнику.

Автори книги рекомендують військовим США тренуватися для бою в умовах, коли зв'язок і GPS заглушуються електронними засобами, а також нагадують, що великі командні пункти з антенами викличуть масований вогонь з боку російських військових. Проте автори посібника помічають, що сучасні засоби електронні боротьби і авіаційної підтримки в дефіциті в армії Росії та сконцентровані в Калінінграді, Україні та Сирії.

Даний посібник опублікований на сайті PublicIntelligence.

Раніше QHA повідомляло, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні помітили у непідконтрольних Збройним силам України районах Донбасу біля села Довге (22 км на північний захід від Луганська) нещодавно обладнані табори бойовиків самопроголошеної «ЛНР».

QHA