ВАШИНГТОН -

Національна розвідка США в особі глави Дена Коутса визнала, що нинішні розбіжності з Туреччиною виникають через підтримку Вашингтоном курдських бойовиків YPG у Сирії.

З такою заявою глава американської розвідки виступив на слуханнях на тему «Загрози в усьому світі», відповідаючи на питання сенатора від штату Південна Кароліна Ліндсі Грема.

З відповіддю Коутса згоден і глава розвідувального управління Міністерства оборони США Вінсент Стюарт.

На уточнювальне запитання Грема про те, чи не було б краще, якби США в операції зі звільнення Ракка від терористів ІДІЛ скористалися підтримкою етнічних арабів, а не курдів, Коутс заявив: відповідь на це питання може дати лише глава Пентагону Джим Маттіс.

Буквально за день до слухань «Загрози в усьому світі» кореспондентом «Анадолу» в Сирії була зафіксована поставка американської зброї курдським терористам.

Під приводом боротьби з ІДІЛ 15 і 20 травня з Іраку до Сирії відправлено дві великі партії зброї та боєприпасів.

За інформацією кореспондента в районі Хасеке, який сфотографував вантажівки з американською зброєю на півночі Сирії, поставки почалися через шість днів після рішення Трампа про озброєння сирійських демсил (контрольованих курдськими терористами).

В цілому з Іраку до Сирії виїхали близько ста вантажівок зі зброєю і боєприпасами. Колона досягла району Хасеке і рухається в напрямку північних районів Ракка. Терористам також передані броньовики.

Фото і джерело: АА

QHA