ВІДЕНЬ (QHA) -

Минулого тижня Росія завезла на територію України черговий конвой вантажівок з невідомим вмістом, що є вагомим доказом причетності Москви до триваючого конфлікту на Донбасі.

З такою заявою виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірений у справах США при Організації Гаррі Каміан.

— Вагомі докази участі Росії в конфлікті продовжують мати місце. Так, 26 жовтня колона з 17-ти вантажівок перетнула міжнародно визнаний російсько-український кордон у напрямку України без належного контролю або перевірки з боку української влади. Ці конвої продовжують відкрито порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, — підкреслив представник США.

Він також зазначив, що російська кампанія, спрямована на блокування доступу для спостереження СММ включно до російсько-українського кордону, не дозволяє Місії виконувати її мандат.

Крім того, американський дипломат підкреслив, що після введення так званого «шкільного перемир'я» режим припинення вогню нещадно порушується. Так, 27 жовтня у боях під Донецьком загинув 25-річний мирний житель.

У період з 18 по 24 жовтня СММ ОБСЄ тільки в цьому районі зареєструвала понад 1000 порушень угоди про припинення вогню.

— Крім того, тисячі порушень фіксуються постійно уздовж всієї лінії зіткнення, — підкреслив представник США.

QHA повідомляло, що 26 жовтня ОБСЄ зафіксувало проходження на Донбас чергового «гумконвоя» з РФ.

Джерело: «Укрінформ»

QHA