БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Росія не повинна використовувати газ як інструмент економічного і політичного тиску на Україну та ЄС. Про це заявила заступник секретаря енергетичної дипломатії Держдепу США Сандра Одкірк на слуханнях "Економіка проти геополітики: "Північний потік — 2", Україна та енергетична безпека Європи", які відбулися в Брюсселі.

— Я впевнена, що усі ви знаєте про дії Росії, ухвалені після оголошення рішення Стокгольмського арбітражу. Ці дії є для нас черговим нагадуванням про цілі Росії щодо України і використання ресурсів як важеля економічного і політичного тиску, — сказала вона.

Також представник США зазначила, що її країна виступає категорично проти будівництва «Північного потоку — 2».

Одкірк підкреслила, що США підтримують "сильне, незалежне і самодостатнє" енергетичне майбутнє України, яка більше не має бути об'єктом російської агресії.

Вона нагадала, що 35% газу поставляється до Євросоюзу з Росії. А деякі країни-члени залежать від російського газу на 75%, що розглядається як загроза енергетичній безпеці.

Раніше ЗМІ повідомляли, що уряд Німеччини захищає «Північний потік — 2».

Тим часом, парламент Данії схвалив закон, згідно з яким прокладка газопроводу «Північний потік — 2» через територіальні води королівства може бути заборонена. Відповідно до закону, МЗС країни отримало можливість забороняти будівництво силових кабелів і трубопроводів у територіальних водах Данії, якщо це суперечить зовнішньополітичним інтересам і шкодять національній безпеці та обороні країни.

QHA