ВАШИНГТОН (QHA) -

США вважають, що новий запропонований Росією механізм розслідування хімічних атак у Сирії не відповідає стандартам розслідування і визначення винності, які були включені в більш ранні версії подібних механізмів за авторством Ради Безпеки.

Про це в четвер під час брифінгу в Держдепартаменті США заявила його офіційний представник Хізер Нойєрт, коментуючи ймовірність досягнення компромісу з Москвою щодо запропонованого нею нового механізму розслідування хіматак у Сирії.

— Якби Росія дійсно хотіла притягнути винних у використанні хімічної зброї до відповідальності, вона б не ветувати у трьох випадках резолюції Ради Безпеки ООН щодо продовження роботи спільного механізму ООН, зазначила Нойєрт.

Нагадаємо, 16 листопада Росія у Раді Безпеки ООН заблокувала американський проект резолюції щодо продовження роботи спільного механізму ООН і Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з розслідування випадків застосування хімзброї у Сирії.

Всього з початку війни у Сирії 2011 року Росія ветувала резолюції щодо цієї країні десять разів.

— Ми також хотіли б звернути увагу на момент, в який Росія підняла це питання раніше на цьому тижні. [Це сталося] в той же час, коли держсекретар США і його колеги з інших країн оголосили про ініціативу, яку очолює Франція, з цього ж питання. Тому я думаю, що вони просто намагалися відвернути увагу від усіх тих позитивних зусиль, які були зроблені цими країнами з питання про зброю,  підсумувала Нойєрт.

QHA повідомляло, що 24 січня, виступаючи на зустрічі представників 29 країн у Парижі, Тіллерсон заявив, що Росія несе основну відповідальність за загибель людей під час застосування хімічної зброї у Сирії.

Джерело: «Голос Америки»

QHA