ВАШИНГТОН -

Сирійські демократичні сили (СДС) та Сирійська арабська коаліція за підтримки міжнародної коаліції під керівництвом США розпочали операцію з очищення міста Ракка від терористичної організації ІДІЛ.

Як повідомляється у прес-релізі штабу операції «Непохитна рішучість», загони СДС, що здебільшого складаються з курдських терористів PYD/YPG (сирійське крило Робітничої Партії Курдистану), почали оточувати Ракку в листопаді минулого року.

Зазначається, що раніше вони відвоювали у ІДІЛ міста Мюнбіч і Табка. Із захопленням Табки терористам довелося повністю відступити у Ракки.

ВПС США залучили вертольоти Apache з метою дислокації бойовиків СДС для проведення операції в Табці.

Офіційний Вашингтон в ніч з 2 на 3 червня попередив Анкару про проведення військової операції зі звільнення Ракки, повідомив турецький прем'єр-міністр Біналі Йилдирим. Однак Туреччину турбує союз США із курдськими терористами.

— Ми неодноразово на найрізноманітніших рівнях доводили до відома американської сторони свою стурбованість щодо планування операції у Рацці. Однак у відповідь у Вашингтоні запевняли, що у них немає іншого вибору і вони змушені співпрацювати з терористами PYD і YPG,  зазначив Йилдирим.

У той же час США гарантували, що зброя, надана курдським бойовикам у Сирії, не потрапить до рук курдів на території Туреччини.

Ракка основний осередок бойовиків терористичної організації ІДІЛ. Сирійське місто, в якому проживає близько 400 тисяч осіб, стало де-факто столицею «Ісламської держави». Всіх місцевих чоловіків і хлопчиків з 14 років терористи вербують для служби у місцевій «ісламської поліції».

Фото і джерело: АА

QHA