ВАШИНГТОН (QHA) -

Американські військові готуються до бойових дій проти Північної Кореї.

Про це сьогодні заявив журналістам глава Комітету у справах збройних сил палати представників конгресу США Мек Торнберрі.

— Адміністрація дуже серйозно розглядає питання про те, які можливості можуть бути залучені у військові заходи, коли їх треба буде вжити проти Кореї, повідомив він.

За його словами, ведеться "дуже серйозна підготовка" військовослужбовців до ведення бойових дій.

Він також висловив надію на те, що ці заходи не знадобляться, однак військові готуються.

— Якщо ми збираємося попросити наших чоловіків і жінок пожертвувати своїми життями в ім'я країни, ми повинні забезпечити їх не лише найкращою зброєю і спорядженням, а й організувати для них найкращу в країні підготовку, я думаю, саме це і відбувається зараз, сказав конгресмен.

Однак глава оборонного відомства США Джеймс Меттіс по дорозі до Ванкуверу на міжнародну міністерську зустріч щодо Північної Кореї сказав журналістам, що обстановка на Корейському півострові стишується.

QHA повідомляло, що США і Великобританія схвалили санкції проти КНДР, введені у відповідь на випробування балістичних ракет. На офіційному сайті уряду Великобританії розмістили заяву глави Міністерства закордонних справ Бориса Джонсона, який зазначив, що схвалює одноголосне прийняття резолюції Радбезу ООН щодо КНДР.

Нагадаємо, 22 грудня Рада безпеки ООН одноголосно прийняла рішення посилити санкції проти Північної Кореї через безперервні ракетних і ядерних випробувань в цій країні. З 1 січня дозволено поставляти до КНДР вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива на рік. Заборонено також ввезення до КНДР продовольчої та сільськогосподарської продукції, машин, електричних приладів, землі, каменю і дерева. Забороняються поставки Пхеньяну промислового обладнання, транспортних засобів, заліза, сталі та інших металів.

QHA