МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Колишнього спільника убитого бойовика Мотороли, а нині командира розвідувального батальйону «Спарта» терористичної організації «ДНР» з позивним Воха судитимуть заочно.

На сайті прокуратури Донецької області повідомляється, що спеціальне досудове розслідування у справі цього ватажка бойовиків завершене.

31 липня обвинувальний акт за ч. 1 ст. 258-3 КК (участь у терористичній організації) направили до суду. Оскільки фігурант знаходиться на непідконтрольній Києву території, його судитимуть заочно. Йому загрожує до 15 років в'язниці.

Прокуратура не називає справжнього імені бойовика, проте відомо, що після смерті росіянина Арсена Павлова (Мотороли) 16 жовтня 2016 року сформований підрозділ «Спарта» очолив Володимир Жога на прізвисько Воха.

За даними слідства, 24-річний уродженець Донецька у квітні 2014 року добровiльно вступив до силового підрозділу «ДНР», який дислокувався на території Слов'янська та Слов'янського району. Після створення у серпні батальйону «Спарта» він приєднався до нього, вибравши позивний Воха. Став заступником командира батальйону.

З серпня 2014-го по жовтень 2016 року обвинувачений спільно з Павловим керував «Спартою», брав участь у бойових діях проти Збройних сил України та інших українських військових формувань, задіяних в АТО в районі Донецька та аеропорту, Вуглегорська, Шахтарська, Сніжного, Іловайська, Дебальцевого, Пісків і Широкиного.

У жовтні 2016 року, після загибелі Мотороли, Воха обійняв посаду командира батальйону «Спарта», до складу якого входить близько 300 осіб.

Як повідомляло QHA, на початку червня прикордонники затримали російського полковника, що прямував до Придністров'я, який раніше інструктував бойовиків на Донбасі і дружив з терористами Моторолою і Гіві.

ФОТО: інтернет

QHA