АВДІЇВКА (QHA) -

23 липня у зоні бойових дій перебувала делегація Держдепу США на чолі зі Спеціальним представником Державного департамента щодо мирного врегулювання на Донбасі Куртом Волкером, повідомляє прес-центр штабу АТО.

Разом з ним уздовж лінії розмежування проїхала посол США в Україні Марі Йованович, співробітники Держдепартаменту та посольства США в Україні, а також представники Адміністрації президента і місцеві чиновники. Гості відвідали штаб оперативно-тактичного угруповання «Донецьк» і прифронтову Авдіївку, де провели зустріч з військовими, представниками військово-цивільної адміністрації та постраждалими жителями міста.

— Наше головне завдання — відновити цілісність і суверенітет України. Як я зрозумів, це не заморожений конфлікт, а гаряча війна. А ціна небезпечно висока — людські життя, — сказав Спецпредставник США на Донбасі.

Відвідавши Авдіївку, Курт Волкер сказав, що він почув трагедії людей, побачив руйнування.

— Я приїхав сюди особисто, щоб ознайомитися з деталями даних подій. Можу сказати — це жахлива трагедія, адже ми знаємо, що Україна — квітуча держава, — заявив Курт Волкер.

За його словами, після візиту до України він планує провести низку зустрічей з представниками урядів європейських країн для того, щоб консолідувати позицію щодо ситуації в зоні АТО з союзниками.

Відзначимо, це вже другий візит Курта Волкера до України за місяць. 9 липня 2017 він приїжджав до української столиці разом із Держсекретарем США Рексом Тіллерсоном.

Як повідомляло QHA, державний департамент США призначив колишнього американського посла в НАТО Курта Волкера спеціальним представником по Україні.

ФОТО: прес-центр штабу АТО

QHA