БАРСЕЛОНА (QHA) -

Терористи, які влаштували атаки в Барселоні та Камбрілсі, мабуть, знаходилися під впливом імама з міста Риполя, де жили кілька підозрюваних, повідомляє Deutsche Welle.

Деякі іспанські ЗМІ пишуть, що імам міг очолювати осередок терористів. У суботу, 19 серпня, правоохоронні органи провели обшук у його квартирі, зокрема, зібрали зразки ДНК.

Тим часом сам імам, можливо, загинув у результаті вибуху в місті Альканар приблизно в 200 кілометрах від Барселони, який стався у ніч на 17 серпня. У результаті ненавмисного вибуху терористи «позбулися матеріалів для організації більш масштабного теракту», вважає поліція. Крім того, вони були змушені прискорити реалізацію своїх планів. Можливо, вибух в Альканарі допоміг врятувати від пошкоджень собор Саграда-Фамілія у Барселоні, що був однією з цілей терористів.

Сусід імама повідомив, що в останній раз бачив його 15 серпня, і той сказав, що має намір відвідати свою дружину в Марокко. Родичі та знайомі підозрюваних повідомляють, що імам міг маніпулювати імовірними терористами і сприяв їх радикалізації.

Як повідомляло раніше QHA, 17 серпня автофургон в'їхав у людей на пішохідній вулиці Рамбла в центрі Барселони. У результаті загинули щонайменше 13 людей, ще 130 були поранені. Через кілька годин після цього у Камбрілсі у 100 кілометрах на південь від столиці Каталонії група зловмисників намагалася прорватися на автомобілі до пішохідної зони. Але машина перекинулася, а в перестрілці, що зав'язалася з поліцією, терористи були вбиті.

ФОТО: інтернет

QHA