АНКАРА (QHA) -

З початком військової кампанії Туреччини у сирійському місті Афрін у соцмережах почали поширювати дезінформацію про операцію "Оливкова гілка".

Зокрема, фейкові повідомлення стосуються наслідків ударів ЗС Туреччини.

Як виявилося, фотографії, що використані під час проведення антитурецької пропаганди, ніяк не стосуються Афрін і Сирії в цілому, або зняті задовго до початку операції зі знищення терористів PKK, PYD-YPG та ІДІЛ біля кордонів Туреччини.

Так, одна з фотографій у Twitter, позначена як «Поранена під час операції у Афріні жінка в результаті замерзла» була відзнята 18 січня 2018 року на кордоні Сирії з Ліваном.

У цей день одна з сірієк замерзла у горах намагаючись перетнути кордон разом із сім'єю.

Фейком виявилася також фотографія «пораненої дитини з Афрін», поширена напередодні у соцмережах. З'ясувалося, що цю фотографію відзняли у 2016 році і вона також не має відношення до дій ЗС Туреччини.

Нагадаємо, раніше у НАТО висловилися з приводу військової операції «Оливкова гілка», яку проводять Збройні сили Туреччини в Сирії.

Представник Альянсу зазначив, що Туреччина має право на самооборону.

QHA повідомляло, що турецькі військові увійшли до сирійського міста Афрін. Як заявив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, позиції терористів піддаються артилерійському обстрілу.

Джерело: Анадолу

QHA