КИЇВ (QHA) -

В ході російської агресії на Сході України загинуло понад 1500 військовослужбовців Російської Федерації. Про це глава Союзу комітетів солдатських матерів РФ Валентина Мельникова повідомила в інтерв'ю «Українській правді».

— У нашій організації знають, що загиблих в Україні росіян багато півтори тисячі. Мінімум. Знають, що в Україну продовжують відправляти росіян.

Вона зазначила, що за рішенням Кремля російські військові на території України виконують роль диверсантів, відповідно держава не несе за них відповідальності. У громадській організації подібні дії російського командування і особисто президента Путіна вважають злочинними стосовно солдатів армії РФ.

— В Україні Путін втягнув армію в дії, які можуть виконуватися лише диверсійними спецпідрозділами, військовослужбовці яких свідомо йдуть на це, у них такі обов'язки. Якщо диверсанти повертаються живими, від них начальники не відхрещуються, тому що це інший статус...

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов 20 квітня повідомив, що військове командування Російської Федерації маскує перекидання своїх військовослужбовців на Донбас раніше оголошеною мобілізацією бойовиків на окупованих територіях України.

Міністерство оборони Російської Федерації в кінці березня розпорядилося збільшити угруповання бойовиків на Донбасі до 50 тисяч людей.

ФОТО: інтернет

QHA