КИЇВ (QHA) -

Під час чергового вечірнього бою поблизу Донецької фільтрувальної станції один зі снарядів влучив у будівлю, на якій встановлена камера спостереження СММ ОБСЄ.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Згідно звіту, увечері 28 та в ніч на 29 січня камера СММ зафіксувала 16 вибухів та проліт 140 снарядів у різному напрямку. Один з них влучив у будівлю, на якій встановлена камера, однак вона не постраждала і продовжила фіксувати порушення режиму припинення вогню

— Один із зафіксованих снарядів, що пролітали з півдня на північ, влучив у будівлю, на якій встановлена камера. Внаслідок влучання снаряда камера не постраждала і продовжувала працювати. Надвечір 29 січня камера зафіксувала ще 10 снарядів зі сходу на захід за 0,5 1,5 км на південь.

До речі, 29 січня кількість порушень режиму припинення вогню в Донецькій області зросла майже вдвічі — СММ зафіксувала приблизно 260 вибухів супроти орієнтовно 130 попередньої доби.

Варто також зазначити, що останні кілька днів камера СММ фіксує в районі Донецької фільтрувальної станції різке збільшення обстрілів, особливо у вечірній і нічний час. Наприклад, так сталося минулими вихідними — з вечора 26 до вечора 28 січня камера СММ на ДФС зафіксувала 100 вибухів та 303 снаряди, що пролітали на відстані від 500 метрів до полутора кілометрів від цього важливого інфраструктурного об’єкту. Найгарячіше було надвечір суботи 27 січня — майже триста снарядів потрапили в поле зору камери:

— Камера зафіксувала 69 вибухів, 284 снаряди (43 із заходу на схід, 239 зі сходу на захід і 2 з північного заходу на південний схід) і 6 освітлювальних ракет (4 випущені вгору, 1 із заходу на схід і 1 з невстановленою траєкторією польоту) — усе за 0,5  1,5 км на південь

Нагадаємо, що камери спостереження на Донецькій фільтрувальній станції СММ ОБСЄ встановила у серпні 2017 року, однак одна з них, тепловізійна, практично одразу була знищена внаслідок обстрілу бойовиків. Восени вона відновила свою роботу і впродовж осені СММ ОБСЄ щонайменше двічі демонструвала відеозаписи потужних нічних обстрілів в районі станції. Говорячи про один з таких обстрілів у листопаді, перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг прямо вказав, що він вівся з позицій бойовиків так званої "ДНР".

Як повідомляло QHA, Донецька фільтрувальна станція, яка розташована майже на лінії зіткнення і не контролюється урядом, є об’єктом критично важливої інфраструктури, вона забезпечує водою близько 400 тисяч жителів Донеччини по обидва боки лінії зіткнення. Крім того, ДФС вважається екологічно небезпечним об’єктом, зважаючи на те, що в процесі обробки води використовується хлор, ємності з яким зберігаються на території ДФС.

СММ ОБСЄ та учасники "Мінську" постійно звертаються до сторін конфлікту з вимогою не здійснювати обстрілів у районі ДФС і розвести надто близько розташовані позиції, аби не провокувати боєзіткнення. Зі свого боку, українська сторона неодноразово наголошувала, що не веде таких обстрілів, зазначаючи, що провокативні або прицільні обстріли в цьому районі ведуть проросійські бойовики.

3 листопада 2017 року на ДФС внаслідок обстрілу з боку бойовиків був пошкоджений резервний хлоропровід. Витоку хлору вдалось уникнути, хлоропровід відремонтували.

Фото - архівне.

QHA