КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ продемонструвала відео нічного бою, який зафіксувала тепловізійна камера місії в районі Донецької фільтрувальної станції минулого тижня.

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг розповів і показав докази порушень режиму припинення вогню, які були зафіксовані в ніч з 9 на 10 листопада, передає кореспондент QHA.

За словами Хуга, це коротке відео демонструє лише частку порушень, зафіксованих камерою за менш ніж сім годин.

— Ввечері 9 та в ніч на 10 листопада камера СММ на Донецькій фільтрувальній станції (15 км на північ від Донецька) зафіксувала інтенсивну вогневу активність у такій хронологічній послідовності: 1 снаряд із заходу на схід, 2 трасуючі снаряди із заходу на схід, 1 вибух, оцінений як постріл, 1 снаряд із південного сходу на північний захід, 1 вибух, оцінений як розрив, 11 снарядів зі сходу на захід, а потім сукупно 107 вибухів (31 вибух, оцінений як розриви снарядів, 1 вибух, оцінений як постріл, і 75 — невизначеного походження) і 36 снарядів (30 зі сходу на захід, 4 із заходу на схід і 2 з північного заходу на південний схід) — усе за 0,5–1,5 км на південь.

Хуг, як завжди, не уточнив, яка саме сторона вела обстріли, обмежившись вказуванням напрямків, звідки вівся вогонь.

Варто зазначити, що Донецька фільтрувальна станція, яка розташована майже на лінії зіткнення і не контролюється урядом, є об’єктом критично важливої інфраструктури, вона забезпечує водою близько 400 тисяч мешканців Донеччини по обидва боки лінії зіткнення. Крім того, ДФС вважається екологічно небезпечним об’єктом, зважаючи, що в процесі обробки води використовується хлор, ємності з яким зберігаються на території ДФС.

СММ ОБСЄ та учасники "Мінську" постійно звертаються до сторін конфлікту з вимогою не здійснювати обстрілів у районі ДФС. Зі свого боку, українська сторона неодноразово наголошувала, що не веде таких обстрілів, зазначаючи, що провокативні або прицільні обстріли в цьому районі ведуть проросійські бойовики.

Так, українська сторона СЦКК повідомила, що 3 листопада на ДФС внаслідок обстрілу з боку бойовиків був пошкоджений резервний хлоропровід. Витоку хлору вдалось уникнути, хлоропровід відремонтувати.

Тепловізійна відеокамера СММ ОБСЄ на ДФС, яка повинна фіксувати порушення в тому районі не лише у денний, але й у нічний час, також постійно зазнає атак з боку бойовиків. В серпні вона була обстріляна і виведена з ладу наступного дня, після того, як СММ встановила її. В жовтні СММ повідомила, що знов встановила на ДФС тепловізійну камеру і вона почала працювати в тестовому режимі, фіксуючи порушення в радіусі 500 м від ДФС. 

QHA