КИЇВ (QHA) -

Патруль СММ ОБСЄ побачив поблизу окупованої Амвросіївки фургон із написом "Груз — 200", який рухався в бік неконтрольованого українсько-російського кордону.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

— Біля н. п. Амвросіївка (непідконтрольний урядові, 56 км на південний схід від Донецька) спостерігачі бачили білий фургон із табличками «ДНР», на лобовому склі якого був знак із написом «Вантаж 200» російською мовою. Фургон рухався на південний схід автошляхом Т0507.

В звіті не міститься інших деталей щодо цього фургону та його вмісту. Варто лише додати, що автошлях Т0507 веде до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, і напрямок руху фургону вказує, що він прямував саме в бік Росії. Також військовослужбовці ЗСУ розповіли, що в останні дні лютого відбили атаку російських диверсантів в районі Світлодарської дуги.

Біля неконтрольованого кордону з РФ — на пункті пропуску Успенка — патрулі СММ зафіксували також чергу з понад 100 вантажівок, що очікували на виїзд з України. Два водії вантажівок розповіли, що вони стояли в черзі з минулого вечора, і додали, що незвичний транспортний потік пов’язаний із закриттям пункту пропуску біля Новоазовська.

Крім того, бойовики продовжували забороняти СММ проводити патрулювання поблизу пунктів пропуску Ізварино, Довжанський, Сєвєрний біля неконтрольованого кордону.

Раніше в СММ ОБСЄ заявляли, що сторони конфлікту на Донбасі активізували перешкоджання роботі місії, зокрема, з початку цього року почастішали обстріли БПЛА та обмеження біля кордону з РФ.

Глава місії ОБСЄ в Ростовській області (РФ) нещодавно повідомив, що впродовж 2017 року неконтрольований україно-російський кордон перетнула 21 автівка з написом "Вантаж-200".

QHA