КИЇВ (QHA) -

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні побачили біля окупованого Новоазовська військового, озброєного новим автоматом і у формі з незвичайним шевроном — кажан на синьому фоні з жовтою окантовкою.

Про це повідомляється у звіті СММ ОБСЄ.

— 31 жовтня на блокпості, розташованому на північній околиці підконтрольного «ДНР» м. Новоазовська (40 км на схід від Маріуполя), спостерігачі бачили чоловіка, вдягненого у темно-зелений цифровий камуфляж. У нього на плечі був шеврон із зображенням чорного кажана на синьому фоні з жовтою окантовкою. Чоловік був озброєний автоматом (АК-74), який, за оцінкою членів патруля СММ, був новим.

Варто зазначити, що шеврон, описаний СММ, схожий на шеврони військової розвідки Російської Федерації, однак звіт СММ не містив ані фото, ані жодної інформації про те, до яких військ може належати носій такого шеврону. Водночас в інтернеті є фото шевронів, схожих за описом на ті, що побачила СММ.

Агентство QHA спробувало перевірити свої припущення, що СММ вкотре зафіксувала на окупованому Донбасі військовослужбовців регулярної російської армії, у першого заступника глави СММ ОБСЄ Александра Хуга.

Однак на запитання, чи можна на підставі даних звіту зробити висновок, що СММ бачила військовслужбовця російської військової розвідки, Александр Хуг відповів досить розпливчасто. Він уникнув будь-яких висновків, але сказав, що всі, хто читає ці звіти, можуть робити власні висновки.

— Я не можу підтвердити вам, що ми бачили когось із розвідвійська чи російських офіцерів. Я можу тільки підтвердити, що ми бачили нашивки, які ми описали саме так у наших звітах. Ви можете зробити свої власні висновки

Раніше Александр Хуг заявляв, що СММ неодноразово фіксувала на окупованому Донбасі військовослужбовців у формі, зі знаками розрізнення військ Російської Федерації, а також зразки військової техніки, яка знаходиться винятково на озброєння ЗС РФ (зокрема, БПЛА «Орлан-10», вогнеметну систему «Буратіно», РЕБ «Житель» тощо).

Влітку цього року СММ ОБСЄ побачила на окупованому Донбасі неподалік від Новоазовська людей з чорно-білими шевронами на плечі із зображенням черепа і схрещених кісток, з написом «Добровольчий підрозділ генерала Бакланова».

Крім того, торік у населеному пункті Кадіївка (колишній Стаханов) Луганської області нардеп Дмитро Тимчук повідомляв про появу військовослужбовців РФ з шевронами чорного кольору трикутної форми із зображенням білого коня (даний шеврон використовують підрозділи Внутрішніх військ МВС РФ Північно-Кавказького округу).

ФОТО: інтернет.

QHA