КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні наполягає, що бойовики «ЛНР» розмістили десять 122-мм реактивних систем залпового вогню «Град» неподалік від населеного пункту Хрустальний (кол. Красний Луч, ОРЛО) з порушенням ліній відведення, зафіксованих у Мінських домовленостях.

Таким чином СММ у себе на ФБ-сторінці відреагувала на заяву одного з керівників донецьких бойовиків. Член «ДНР» Андрій Марочко вирішив виявити турботу про спільників з «ЛНР», заявивши у ЗМІ, що СММ робить невірні підрахунки і помилково звинуватила ОРЛОвців у порушенні «Мінську». Бойовик наполягав, що даний тип озброєння повинен перебувати не менше ніж за 25 км від лінії зіткнення.

Водночас у заяві Місії наголошується, що РСЗВ «Град» повинні бути відведені не менше ніж на 35 км від лінії зіткнення, зафіксованої станом на вересень 2014 року. В даному випадку вони перебували на відстані 34 км.

— Наявність реактивних систем залпового вогню (РСЗВ «Град») у підконтрольному «ЛНР» н. п. Хрустальний (кол. Красний Луч) є порушенням Мінських домовленостей. Це озброєння підпадає під дію пункту 2 Комплексу заходів, і, якщо ми говоримо про збройні формування, воно має бути відведене на відстань не менше 35 км від лінії зіткнення, вказаної у Меморандумі від вересня 2014 року. Зазначене у звіті СММ місце, де було зафіксоване це озброєння, розташоване на відстані 34 км від цієї лінії.

Нагадаємо, що у травні цього року СММ ОБСЄ вже фіксувала в районі н.п. Хрустальний «Гради» бойовиків, розміщені із порушенням ліній відведення.

QHA