ЗОЛОТЕ (QHA) -

У районі Золотого на Донбасі біля патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксовані вибухи і стрілянина зі стрілецької зброї. Про це йдеться в звіті місії.

Як повідомляється, вчора, 23 червня патруль СММ в складі шести співробітників на двох броньованих машинах знаходився в підконтрольному урядові н.п. Золоте-4. Всі члени патруля перебували поза автомобілів. Відзначається, що спостерігачі перебували на території житлового району, на відстані близько 300 метрів на північ від ділянки розведення сил і техніки в районі окупованого Золотого. О 10:38 менш ніж за одну хвилину вони почули інтенсивний вогонь зі стрілецької зброї (приблизно 50-100 пострілів), 2 вибухи, оцінені як постріли з міномета калібром 82 мм, і 3 постріли з автоматичного гранатомета (типу АГС) - все на відстані близько 100 метрів на південний схід. О 10:42 команда СММ чула 3-4 черги з великокаліберного кулемета, за якими послідували численні постріли зі стрілецької зброї в 150-200 метрах на південний схід.

За оцінкою спостерігачів, принаймні одна куля була випущена з південно-східного напрямку, і «пролетіла над їх головами настільки низько, що їм довелося пригнутися». Після цього спостерігачі вирушили на захід у бік урядового блокпоста, розташованого в 300 метрах на північ від ділянки розведення сил і засобів в районі Золотого. Як зазначається, спостерігачі помітили, що українські військові направили зброю на південь в напрямку ділянки розведення в районі Золотого і дві військові машини проїхали на великій швидкості в сторону н.п. Золоте-4.

- о 10:46 патруль заїхав на височину в 1 км на північ від блокпоста, звідки спостерігачі бачили хмару диму, що піднімався в 3 км на південний схід, за їхньою оцінкою, на ділянці розведення в районі Золотого.

Кілька днів тому Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі повідомила, що озброєні члени «ДНР» вчинили напад на спостерігачів в районі Ясинуватої.

У свою чергу, спецслужби терористичної організації «Донецька народна республіка» назвали цей напад нібито спланованою акцією з метою дискредитації так званого керівництва «ДНР», а пізніше повідомили про затримання озброєних людей, які напали на патруль СММ ОБСЄ.

Нагадаємо, 24 червня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг разом з іншими спостерігачами СММ ОБСЄ здійснює патруль в район Золотого-Первомайська - одного з трьох ділянок розведення сил і засобів.

ФОТО: інтернет

QHA