КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні встановила чотири нові камери відеоспостереження в зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі — три на підконтрольній і одну на непідконтрольній українському уряду території.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг сьогодні на брифінгу в УКМЦ.

За словами Александра Хуга, наразі встановлено нові камери на КПВВ «Гнутово» (селище Пищевик), «Майорськ» та «Мар'їнка», а також у північній частині ділянки розведення в районі Станиці Луганської поблизу пам'ятника князю Ігорю (ОРЛО).

— Процес встановлення нових камер триває. Ми плануємо встановити більше камер, і ви ознайомитеся із результатами того, що вони фіксують у нашіх публічних щоденних звітах, — повідомив Хуг.

Відповідаючи на уточнювальне запитання кореспондента QHA щодо того, чи обговорюється можливість встановлення камер спостереження СММ на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, Александр Хуг зазначив, що наразі йдеться лише про розміщення камер на лінії зіткнення.

— Наразі немає планів встановити камери поза межами лінії зіткнення, але ми висловлюємо готовність нарощувати наш технічний потенціал, за умови що ті, кому належить фактичний контроль, дозволять нам це робити.

Разом з тим перший заступник глави СММ ОБСЄ зауважив, що збільшення кількості технічних засобів спостереження місії не допоможе припинити бойові дії, а лише дозволить точніше документувати факти порушень Мінських домовленостей. Александр Хуг вкотре апелював до сторін, наголосивши, що лише від них залежить припинення насильства.

— Я хотів би заявити, що незалежно від того, скільки у нас буде камер, скільки у нас буде спостерігачів, які працюватимуть на місцях, незалежно від того, скільки ми запустимо безпілотників, якщо сторони не захочуть припинити насильство, насильство не припиниться. Наше завдання полягає в документуванні того, чи вони припинили насильство, але від сторін залежить припинення цього насильства.

Як повідомляло QHA, камери спостереження СММ ОБСЄ також розміщені в Авдіївці та Широкиному (Донецька область), на Донецькій фільтрувальній станції, на ділянках розведення сил та засобів №1 «Станиця Луганська» та №2 «Золоте» (Луганська область), №3 «Петрівське» (територія ОРДО), а також на території шахти «Жовтнева» (ОРДО).

Штаб АТО наголошував, що усі камери відеоспостереження СММ ОБСЄ, встановленні на підконтрольній Україні території, працюють у сталому режимі та своєчасно обслуговуються. У той же час камера на шахті «Жовтнева» (ОРДО) не функціонує впродовж тривалого періоду, з огляду на те, що бойовики не надають можливості представникам Місії ОБСЄ провести її обслуговування. Також 8 серпня ц.р. бойовики НЗФ ОРДО вивели з ладу тепловізійну камеру відеоспостереження на Донецькій фільтрувальній станції (на ДФС зараз працює простіша, не тепловізійна камера).

Україна неодноразово наполягала на необхідності постійної присутності моніторщиків СММ ОБСЄ на 400-кілометровій неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, проведення там постійного моніторингу. Однак проросійські сепаратисти всіляко перешкоджають доступу СММ до кордону.

QHA