КИЇВ (QHA) -

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив перший заступник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу, відповідаючи на запитання QHA щодо вжитих заходів та країни, яку представляє спостерігач.

— Ми аналізуємо цей випадок. Щойно ми проаналізуємо дії та поведінку цього спостерігача, ми оприлюднимо заходи, які будуть вжиті за результатами цієї оцінки, — повідомив Хуг. 

Також він зазначив, що не уповноважений надавати подальші коментарі. Він також уникнув відповіді на запитання — чи є той спостерігач представником Росії. Відповідаючи на уточнювальче запитання кореспондента QHA про те, які саме дисциплінарні заходи в СММ вживаються до порушників Етичного кодексу, Александр Хуг сказав, що це може бути письмова догана або й навіть припинення трудових відносин. 

Як повідомляло QHA, минулого тижня спостерігачі СММ ОБСЄ опинилися в центрі скандалу: під час передачі бойовиками так званої "ЛНР" українській стороні загиблих вояків ЗСУ, спостерігач віддав військове вітання і потиснув руку представнику "ЛНР"Обурені користувачі соцмереж стверджують, що це був представник Росії у місії. У СММ не повідомили, яку саме країну представляє та людина в місії, але зазначили, що спостерігач припустився "рефлекторного жесту", притаманного колишнім військовим.

Українська сторона системно вимагає виключити зі складу спостережної місії ОБСЄ на Донбасі представників Росії, оскільки Росія є фактичним агресором на Донбасі та окупантом Криму, а отже, не може вважатися незалежим спостерігачем. В Україні вважають, що представники РФ у місії в зоні конфлікту на Донбасі виконують розвідувальні функції в інтересех країни-агресора.

У СММ зазначають, що 60% спостерігачів належить до країн Євросоюзу.

Раніше, коментуючи агентству QHA ситуацію щодо присутності російських спостерігачів у МІсії, перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг наголошував, що спостерігачі працюють в інтересах СММ, а не в інтересах своїх країн. А у разі, якщо вони діють всупереч етичному кодексу спостерігача, до них застосовуються дисциплінарні заходи аж до звільнення.

QHA