КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) відкрила в суботу нову передову патрульну базу (ППБ) для розміщення групи спостерігачів у Попасній Луганської області. Про це повідомляється на ФБ-сторінці Місії.
Нова ППБ дозволить розширити присутність Місії в одному з районів, де відбувається більшість випадків вогневої активності у Луганській області, а також оперативніше реагувати на повідомлення про інциденти, зазначається в повідомленні.

Місія розмістить 8 співробітників, які цілодобово перебуватимуть на новій ППБ. Ротація спостерігачів буде здійснюватися кожні 5 днів.

— Ми відкриваємо передові патрульні бази по обидва боки від лінії зіткнення, щоб забезпечити здійснення нашого моніторингу на основі принципу паритетності. Нова ППБ дозволить нам ефективніше виконувати передбачені нашим мандатом завдання, зокрема, доповідати про ситуацію з безпекою. Крім того, це дозволить нам сприяти налагодженню діалогу з місцевими мешканцями і дізнатися більше про те, що їх тривожить, — заявив Перший заступник Голови Місії Александр Хуг.

Александр Хуг також зауважив, що СММ хотіла б відкрити більше передових патрульних баз з обох боків лінії зіткнення. Утім, щоб мати таку можливість, СММ необхідні гарантії безпеки від сторін.

— Ми очікуємо, що вони сприятимуть роботі СММ, яка спрямована на стабілізацію та нормалізацію ситуації в Україні, — наголосив Александр Хуг.

Як повідомляло QHA, навесні Александр Хуг анонсував найближчі плани відкриття передових патрульних баз місії у підконтрольній уряду Попасній  та непідконтрольному Докучаєвську. Як бачимо, наразі відкриття бази відбулось лише в підконтрольному уряду місті. Також у СММ ОБСЄ вже не перший рік заявляють про доцільність відкрити більше патрульних баз в ОРДЛО, ближче до неконтрольованого українсько-російського кордону. Йшлося, приміром, про такі населені пункти, як Новоазовськ, Амвросіївка, Антрацит, Краснодон. Однак відкриття гальмується, оскільки бойовики протидіють цьому, не надаючи Місії необхідних гарантій безпеки.

Довідка. Шість ППБ СММ ОБСЄ вже працюють у підконтрольних урядові районах, зокрема у Волновасі, Покровську (колишньому Красноармійську) та Світлодарську Донецької області, а також у Новоайдарі, Станиці Луганській і Щасті Луганської області (дві останні були тимчасово переміщені). Крім того, три ППБ Місії діють у непідконтрольних урядові районах, а саме у Кадіївці (колишньому Стаханові) Луганської області, а також Горлівці та Дебальцевому Донецької області.

ФОТО: СММ ОБСЄ.

QHA