КИЇВ (QHA) -

Снаряд влучив у будівлю на Донецькій фільтрувальній станції, неподалік від якої розташована ще одна споруда, де зберігається хлор.

Відповідні кадри з камери спостереження продемонстрував перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час брифінгу в УКМЦ.

За словами Хуга, на минулих вихідних був зафіксований спалах обстрілів у районі ДФС. Зокрема у ніч з 28 на 29 січня снаряд влучив у будівлю, на якій розміщена камера СММ ОБСЄ. Камера не постраждала, однак в СММ наголошують — снаряд лише дивом не влучив у сусідню будівлю, де зберігається хлор  інакше сталася б екологічна катастрофа.

— На цьому відео, знятому камерою СММ, видно, як снаряд влучає в будівлю, де встановлена камера. Камера залишилась в робочому стані. Ця камера розташована поруч з іншою спорудою на об'єкті, де зберігається хлор. Пряме влучення в ємність із хлором може обернутися екологічною катастрофою, з важкими наслідками для здоров'я цивільного населення, що живе у прилеглих населених пунктах.

Хуг не уточнив - з чиїх позицій в цьому випадку був випущений снаряд по ДФС. Однак у звіті СММ, в якому описувався цей інцидент,  раніше було вказано, що снаряд летів з півдня на північ. А про те, що на південь від ДФС розташовані позиції бойовиків так званої "ДНР" сам Хуг повідомляв, коли у листопаді минулого року звідти обстріляли станцію з протитанкового гранатомету. Тоді замглави СММ не втримався і прямо вказав на бойовиків як на винуватців обстрілу. Таким чином, можна зробити висновок, що й цього разу снаряд по ДФС був випущений з позицій бойовиків "ДНР".

Змальовуючи безпекову ситуацію в цілому, Александр Хуг повідомив, що кількість порушень режиму припинення вогню минулого тижня на Донбасі знизилася на 25% проти позаминулого, коли СММ зафіксувала майже 7 тисяч порушень. Також на 80% скоротилося використання заборонених видів озброєнь, було зафіксовано 33 таких випадки проти 88 випадків позаминулого тижня, з яких 28 стрільба з артилерії .

За даними СММ, майже 80% обстрілів минулого тижня припадало на трикутник Авдіївка-Ясинувата-ДАП, і в цьому трикутнику кількість порушень припинення вогню різко зросла  на 70% проти позаминулого тижня. Ще одна «гаряча» точка райони південніше Світлодарська, однак там минулого тижня кількість обстрілів суттєво знизилася.

Як повідомляло QHA, в останні вихідні січня в районі Донецької фільтрувальної станції СММ ОБСЄ зафіксувала майже 500 снарядів. ДФС забезпечує водою майже 400 тисяч людей на Донеччині по обидва боки лінії зіткнення, і вважається екологічно небезпечним об'єктом, оскільки на ній розташовані резервуари з хлором, який використовується для очищення води.

QHA