КИЇВ (QHA) -

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні стали свідками, як бойовики так званої «ДНР» вели провокативний вогонь з автомату Калашнікова в центрі селища Пікузи (колишнє Комінтернове, неподалік Маріуполя).

Про це повідомляється в звіті СММ.

Ось як описують пригоду самі спостерігачі:

— 8 листопада, об 11:30, перебуваючи перед будівлею крамниці у центрі підконтрольного «ДНР» с. Пікузи (кол. Комінтернове, 23 км на північний схід від Маріуполя), спостерігачі побачили, як чоловік в одязі військового типу здійснив 3 постріли у повітря з автомата (АК-47) на відстані 30–50 м на схід. За 3 хвилини члени патруля Місії побачили, що цей чоловік перейшов вулицю і зайшов за будинок. Затим спостерігачі почули 5 пострілів зі стрілецької зброї на відстані принаймні 50 м на північний схід із напрямку, де цей чоловік зник із поля зору. Відразу ж після цього під’їхав і зупинився неподалік автомобіль «Лада» світло-коричневого кольору з табличками «ДНР». З нього вийшов чоловік в одязі військового типу і зайшов до крамниці. Інший чоловік у форму військового типу повів автомобіль далі у напрямку, звідки пролунали 5 пострілів, і почав щось нерозбірливе кричати.

СММ також повідомляє, що за п'ять хвилин спостерігачі поїхали звідти, ані члени патруля, ані майно Місії не постраждали. Однак у звіті не міститься інформації, що саме стало причиною інциденту і з якою метою вівся провокативний вогонь поблизу патруля.

Раніше СММ ОБСЄ повідомляло, що мешканці підконтрольного угрупованню «ДНР» селища Пікузи на півдні Донеччини вимагали вивести озброєння і бойовиків із села.

Крім того, бойовики неодноразово перешкоджали діяльності спостерігачів ОБСЄ в районі Пікуз, зокрема, обстрілювали БПЛА Місії.

QHA