КИЇВ (QHA) -

Патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні побачив майже два десятки реактивних систем залпового вогню «Град», які знаходились у районі містечка Хрустальний (колишній Красний Луч) на окупованій Луганщині.

Про це повідомляється в звіті СММ.

Згідно з повідомленням, знаходження РСЗВ «Град» у цьому районі є порушенням ліній відведення важкого озброєння, визначених Мінськими домовленостями.

— У порушення відповідних ліній відведення, у районах, які не контролюються урядом, СММ спостерігали загалом 19 реактивних систем залпового вогню (БМ-21 «Град» 122мм) у двох місцях у районі Хрустального (колишній Красний Луч, на 56 км на південний захід від Луганська).

Крім того, СММ повідомила, що озброєні бойовики завадили доступу патрулів до обидвох місць розміщення заборонених видів озброєння. Так, на одній з точок патруль зміг тільки здалеку побачити, що там знаходиться 9 РСЗВ.

Як повідомляло QHA, СММ ОБСЄ неодноразово фіксує таке порушення "Мінську" з боку бойовиків так званої "ЛНР", як розміщення РСЗВ "Град" у районі Хрустального.

Також СММ ОБСЄ зафіксувало, що від початку цього року 27 тисяч порушень режиму припинення вогню були скоєні із застосуванням забороненої зброї на кшталт РСЗВ, танків, мінометів, артилерії. 

QHA