КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ планує завтра направити патруль, щоб з’ясувати ситуацію в селищі Гладосове, розташованому в «сірій зоні» на північ від Горлівки — щоб перевірити інформацію про те, хто його контролює.

Про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг сьогодні на брифінгу в Донецьку.

Хуг також звернувся до сторін із проханням не вдаватись до дій, які могли б погіршити безпекову обстановку в населених пунктах.

— Ми отримали інформацію щодо ситуації в селі Гладосове. Сьогодні був відправлений патруль, зараз він повертається з місця призначення. Метою його було обстежити дану територію за допомогою БПЛА. Це була підготовча міра до можливого патруля, звичайного патруля СММ, який може бути направлений на цю територію завтра. Ми опублікуємо виявлені факти, щойно ми їх перевіримо. А тим часом ми закликаємо сторони не робити жодних кроків, які могли б посилити напругу в цих трьох населених пунктах та в будь-яких інших населених пунктах вздовж лінії зіткнення.

Відповідаючи на запитання представників окупаційної преси щодо того, чи отримали в ОБСЄ лист-звернення, який підписаний начебто від імені мешканців Гладосового, Хуг підтвердив, що має такого листа.

— Так, ми отримали інформацію з цих населених пунктів. Я отримав цього листа.

Інших коментарів щодо листа Хуг не дав.

Як повідомляо QHA, на початку тижня в соцмережах з’явилась інформація, що ЗСУ покращили своє оперативно-тактичне становище в районі Світлодарської дуги, і зокрема звільнили деякі селища, розташовані у «сірій зоні». Скажімо, про це інформував волонтер Юрій Мисягін, однак він не вказував назви звільнених селищ. Тим часом деякі користувачі соцмереж повідомляли, що ЗСУ звільнили розташовані на північ від Горлівки селища Гладосове та Травневе (колишній Металіст).

Сепаратистські ЗМІ також активно писали, що ЗСУ начебто провели операцію і в ніч проти 22 листопада увійшли в селище Гладосове.

Представники штабу АТО підтвердили, що наші війська зайняли вигідніше положення в районі Світлодарської дуги. Водночас українська сторона СЦКК наголосила, що ЗСУ протягом останніх днів не здійснювали просування вперед, а лише зміцнювали свої позиції, передислоковувалися в межах територій, визначених Мінськими домовленостями. В СЦКК назвали заяви бойовиків про входження ЗСУ до селища Гладосове «інформаційними вкидами», спрямованими на дискредитацію ЗСУ, зокрема враховуючи відвідини східних районів України Алекскандром Хугом.

Вчора сепаратисти почали активно розповсюджувати в соцмережах лист-звернення до Александра Хуга начебто від мешканців селища Гладосове, в якому повідомлялося, що ЗСУ зайняли селище, і висловлювалося прохання надати селищу «статус території Донецької народної республіки».

Водночас користувачі соцмереж висловлювали сумнів щодо достовірності такого листа, що мав вигляд надрукованого на лазерному принтері тексту, під яким від руки стояли декілька підписів, з яких неможливо було встановити прізвища. Також виникали запитання — якщо ЗСУ зайняло селище, яким чином лист від його жителів міг потрапити до сепаратистів. 

QHA