КИЇВ (QHA) -

З початку 2017 року станом на 12 липня СММ ОБСЄ підтвердила 306 випадків жертв серед цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення на Донбасі, з яких 56 — загиблих, 250 – поранених. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні станом на 12 липня, опублікованому в Твіттері.

У Звіті також вказуються дані про загиблих і поранених мирних мешканців за останні два тижні.

— Випадки насильства за період з 26 червня до 9 липня призвели до жертв серед цивільного населення, серед яких 2 загиблих та 8 поранених, у тому числі і маленька дитина. Здебільшого ці летальні випадки і поранення пов'язані із дією мін та боєприпасів, що не вибухнули. Разом із згаданими жертвам, кількість підтверджених Місією жертв серед цивільного населення в 2017 році збільшилась до 306 осіб, з яких 56 — загиблих.

У СММ ОБСЄ також акцентують, що однією з причин збільшення кількості цивільних жертв є те, що сторони не відводять важке озброєння, порушують режим припинення вогню та не бажають розміновувати зону безпеки.

Зокрема, минулого тижня 6 липня СММ зафіксувала 10 реактивних систем залпового вогню поблизу підконтрольного так званій "ЛНР" Хрустального, які знаходились там з порушенням Мінських домовленостей, а 8 та 9 липня — самохідні гаубиці біля підконтрольної уряду Новоохтирки (4 і 2 відповідно).

Як повідомляло QHA, з початку 2017 року станом на 25 травня СММ ОБСЄ  підтвердила 225 випадків жертв серед цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення в зоні російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі, з яких 44 — загиблих, 181 – поранених. За аналогічний період минулого року було зафіксовано 107 таких випадків, з яких 84 поранених і 23 загиблих.

Фото: будинок у селищі Водянезруйнований внаслідок обстрілу сепаратистами (Маріупольський напрямок). 

QHA