КИЇВ (QHA) -

Міністерство оборони Росії як доказ співпраці США з ІД опублікувало скріншот з мобільної гри. На фальшивість зображень вказує група з розслідування військових конфліктів Conflict Intelligence Team у своєму мікроблозі у Твіттері.

Так, зображення з підписом "Автомобільна колона бойовиків ІДІЛ", що виходять з Абу-Кемаль у сторону сирійсько-іракського кордону, насправді є скріншотом з гри для смартфонів AC-130 Gunship Simulator.

Ось "фотодокази", надані російською розвідкою в жовтні цього року:

А тут відео, звідки був зроблений скріншот:

Інше зображення з тим же підписом насправді вирізане з відеоролика Міноборони Іраку про стрілянину по бойовиках «Ісламської держави» під Ель-Фаллуджі в червні 2016 року.

Три інших зображення, використані МО РФ для звинувачення США у співпраці з ІДІЛ, також виявилися кадрами з відео дій ВПС Іраку під Фаллуджі в 2016 році.

Раніше Міноборони РФ опублікувало фотознімки, зроблені 9 листопада 2017 року російськими безпілотними апаратами. У відомстві зазначили, що це "незаперечне підтвердження забезпечення Сполученими Штатами прикриття боєздатних загонів ІДІЛ для використання їх у просуванні американських інтересів на Близькому Сході".

Джерело: Conflict Intelligence Team

QHA