ДАМАСК -

Одна зі збройних опозиційних угруповань у Сирії — «Джейш Усуд еш-Шаркія» — збила винищувач-бомбардувальник Су-22 ВПС режиму Башара Асада, який атакував регіон Ум Рамам під Дамаском. Про це представник угруповання повідомив агентству «Анадолу». За його словами, бійці опозиції збили літак із зенітної установки в околицях міста Сувейда. Про долю екіпажу літака поки нічого не відомо.

Нагадаємо, що війна в Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, під час конфлікту загинуло понад 400 тис. осіб, понад 10 млн були змушені покинути свої будинки, 4,8 млн осіб знайшли притулок за межами країни.

Раніше QHA повідомляло, що на саміті G-20 було прийняте попереднє рішення про припинення вогню в південно-західній частині Сирії. США, РФ і Йорданія погодилися підтримати припинення вогню і створити зону деескалації в сирійських провінціях Дераа, Сувейда і Кунейтра, які межують з окупованими Ізраїлем Голанськими висотами. Перемир'я набрало чинності в неділю опівдні в Дамаску (09:00 GMT).

Разом з тим Ізраїль заявив, що не приєднуватиметься до перемир'я і «залишає за собою повну свободу дій незалежно від будь-яких домовленостей або подій». Раніше всі угоди про припинення вогню в Сирії незмінно порушувалися.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA