МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У штабі АТО роз'яснили ситуацію стосовно того, що «українська сторона зірвала перетин російськими офіцерами з СЦКК (Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін) лінії зіткнення», про що раніше повідомили ЗМІ РФ.

— Бойовики НЗФ ОРДЛО продовжують цинічно порушувати надані ними ж гарантії безпеки і режим припинення вогню. Так, 18 грудня 2017 року близько 17:00 вони обстріляли з використанням РСЗВ населений пункт Новолуганське, що призвело до масових руйнувань і жертв серед місцевого населення.

При цьому варто зазначити, що в цей же час мав початися перехід лінії розмежування офіцерами російської сторони СЦКК через КПВВ «Майорське», який розташований неподалік від району обстрілу. Військові злочинці ОРДЛО своїм зухвалим обстрілом поставили під загрозу життя не тільки мирних жителів, але і своїх кремлівських прихильників.

З огляду на загрозливу ситуацію, що склалася вздовж лінії розмежування, а також дотримуючись зобов'язання щодо забезпечення безпеки військовослужбовців ЗС РФ зі складу СЦКК, українська сторона СЦКК була змушена припинити перехід через КПВВ і перенести його на наступний день, повідомив штаб АТО з посиланням на Українську сторону СЦКК .

QHA повідомляло, що для забезпечення безпеки українських офіцерів у складі СЦКК на Донбасі їх виведуть з тимчасово непідконтрольної Україні території.

QHA