ВАШИНГТОН (QHA) -

Шахраї скористалися збоєм в роботі популярного месенджера Telegram. Усього за годину на рекламований фейковим аккаунтом Дурова у Twitter криптогаманець надійшло близько 3 500$.

Повідомляється, що причиною масштабного збою системи в Росії та країнах Європи стало відключення електрики, яка живить сервери компанії. Про це на своїй сторінці у Twitter написав засновник і глава месенджера Павло Дуров.

— Була використана класична схема соціальної інженерії: шахраї зіграли на неприємному інциденті для користувачів Telegram і пообіцяли їм участь в якійсь промо-акції, де вони за скромні гроші можуть стати володарями великого грошового призу. Свою роль зіграла довіра до лідера Telegram, у гілці якого і з'явився фальшивий аккаунт, який зовні ніяк не відрізняється від реальних коментарів Дурова, які він давав у своєму топіку. Відрадно, що уважних передплатників все ж виявилося більше і що вони спробували попередити інших. Однак на вудку шахраїв все ж потрапило чимало людей. Окрім того, до цих пір залишається відкритим питання про те, чи один гаманець використовували шахраї або сума збитку набагато більша, — заявив директор у спеціальних проектах Group-IB Руслан Юсуфов.

Раніше Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою викрили механізм фінансування терористичних угруповань на Донбасі через конвертацію криптовалют. Слідство встановило особу організатора і дані про коло осіб, які сприяли незаконному ввезенню товарів подвійного призначення.

В СБУ підкреслили, що група громадян з РФ та України організували у Києві і Черкасах так звані ферми з майнінгу криптовалюти.

Джерело: Telegra.ph

QHA