МОСКВА (QHA) -

Серед висланих західними країнами представників російських дипмісій дійсно були офіцери зовнішньої розвідки. Про це заявив журналістам директор Служби зовнішньої розвідки (СЗР) РФ Сергій Наришкін.

— У числі співробітників МЗС є офіційні представники нашої служби, офіцери безпеки, зовсім небагато. Це особи, які були офіційно представлені у цих країнах як співробітники СЗР, які забезпечували взаємодію зі спецслужбами цих країн на так званому партнерському каналі, — зазначив він.

За його словами, видворення дипломатів є «дуже брудною і цинічною провокацією», яка формує «атмосферу русофобії».

QHA повідомляло, що такі країни, як Австралія і Македонія заявили про свій намір вислати з країни російських дипломатів. У свою чергу Нова Зеландія не підтримала це рішення. А в Ісландії заявили, що будуть бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії.

США заявили, що вишлють 60 російських дипломатів через отруєння Скрипаля. Про висилку російських дипломатів після інциденту в Солсбері повідомила і низка країн ЄС — Польща, ФРН, Франція, Латвія, Литва та Естонія, Нідерланди, Данія, Чехія.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

QHA