ВАШИНГТОН (QHA) -

Група американських сенаторів зажадала від президента США Дональда Трампа заблокувати будівництво проекту трубопроводу "Північний потік — 2". Про це йдеться у листі 39 представників Республіканської та Демократичної партій, відправленого на ім'я міністра фінансів Стівена Мнучіна і заступника держсекретаря Джона Саллівана.

— Ми стурбовані тим, що триває розробка проекту будівництва трубопроводу Північний потік — 2. Ми виступаємо проти Північного потоку — 2 і наполягаємо на тому, щоб адміністрація (президента Дональда Трампа, — ред.) використовувала усі наявні в її розпорядженні засоби для запобігання будівництва цього трубопроводу, — йдеться у листі.

Політики вважають, що цей проект послабить європейських партнерів США і посилить їхню залежність від РФ.

Раніше ЗМІ повідомляли, що уряд Німеччини захищає «Північний потік — 2».

Тим часом, парламент Данії ухвалив закон, згідно з яким прокладка газопроводу «Північний потік-2» через територіальні води королівства може бути заборонена. Відповідно до закону МЗС країни отримало можливість забороняти будівництво силових кабелів і трубопроводів в територіальних водах Данії, якщо це суперечить зовнішньополітичним інтересам і міркувань національної безпеки і оборони країни.

QHA