КИЇВ (QHA) -

В Україні стартувала призовна кампанія «Осінь-2017», яка триватиме з 2 по 30 жовтня. Чи будуть працівники ЖЕКів розносити повістки? Військові яких спеціальностей зараз у дефіциті? Як зміниться кадрова політика Збройних Сил України? На ці та інші питання відповів начальник Головного управління персоналу — заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Артур Артеменко на брифінгу, який відбувся 3 жовтня у Міністерстві оборони України.

Восени планують призвати 10 тисяч «строковиків»

Цього року в ході осіннього призову для проходження строкової служби планується призвати 10 460 людей у віці від 20 до 27 років. З них 6360 осіб служитимуть у лавах ЗС України. Нацгвардійцями стануть 3500 призовників. Ще 600 новобранців поповнять ряди Державної спеціальної служби транспорту.

Артеменко наголосив, що призвані строковики не будуть притягуватися для участі в АТО. Він також спростував чутки про те, що повістки про призов в армію доставлятимуться електронною поштою чи розноситимуться працівниками ЖЕКів: «Нічого нового в цьому не буде. У звичайному порядку — повістки, військкомати, робота призовних комісій, лікарська комісія».

Генштаб розглядає можливість призову офіцерів запасу для несення служби далеко від лінії розмежування, зокрема для охорони військових об'єктів: баз, складів і арсеналів зброї.

— Цього року ми вперше зробили такий призов, до Збройних Сил України вступило майже 1000 осіб. На даний момент рішення про призов такої категорії ще не прийняте, але наше Головне Управління з урахуванням потреб, які виникли, і необхідності комплектувати бази, склади та арсенали, пропонуватиме начальнику Генштабу і міністрові оборони призвати невелика кількість цих осіб, це буде до 500 людей, виходячи з потреб, заявив генерал-лейтенант.

Служба за контрактом: чисельність ЗСУ сягнула максимально допустимої законом

Артеменко відзначив збільшення кількості бажаючих укласти контракт на службу в ЗСУ і підвищення їхньої мотивації. За його словами, за вересень було підписано 3 152 контракти, всього з початку року 26 тисяч контрактів, зокрема 1,8 тисячі з офіцерським складом.

Чисельність Збройних сил регулюється законом України. На сьогодні, згідно із законом, чисельність ЗСУ  250 тисяч. Це цифра, зважена фахівцями Міністерства оборони, Генерального штабу, Кабінету міністрів, міністерств оборони, інфраструктури та фінансів. Зрозуміло, що чим більше людей, тим краще. Але ми не можемо порушувати закон. Тому на сьогодні Збройні сили перебувають на межі своєї чисельності,  наголосив генерал-лейтенант.

В той же час у високомобільних десантних військах ЗСУ є вакансії в екіпажах і розрахунках бойових машин. Йдеться про військові підрозділи, які перебувають у зоні АТО.

Напевно, всі ви бачили «Рейд» (документальний фільм, знятий на замовлення Міноборони, АПУ та Українського антикризового центру про рейд по тилах противника 95-ї бригади під командуванням генерал-майора Забродського, ред.). Виконувати такі завдання можуть тільки високомотивовані, навчені і самодостатні люди, заявив заступник начальника Генштабу. Командування ВДВ висуває дуже високі вимоги до своїх майбутніх і чинних військовослужбовців: кросова підготовка, фізична підготовка та інші дисципліни, які пов'язані з виконанням завдань, тому є дефіцит.

Артеменко повідомив, що військовослужбовці, які проходили службу за безстроковим контрактом на час дії особливого періоду, можуть розірвати його або продовжити службу, підписавши новий контракт. Звільнення в запас таких військовослужбовців почалося у квітні 2017 року. Всього з початку року, згідно із законом, звільнилося понад 3 тисяч військових.

Резервістам — не розслаблятися

Регулярна перепідготовка резервістів набуває особливого значення в умовах агресії Російської Федерації проти нашої держави, заявив генерал-лейтенант Артеменко.

Начальник ГУП заступник начальника Генштабу повідомив, що 2017 року на навчальні збори було залучено 13 тисяч резервістів у складі 14 бойових бригад всіх видів ЗСУ і ВДВ. За словами генерал-лейтенанта Артеменко, зараз йдуть планові навчальні збори у складі чотирьох бригад Сухопутних військ і ВДВ, в яких беруть участь 2,5 тисячі резервістів. Тривалість зборів становить 30 діб у два етапи.

Артеменко також розповів про Концепцію військової кадрової політики у ЗСУ на період до 2020 року. Планується, що вона мотивує військовослужбовців для подальшого проходження служби можливістю реалізації потенціалу та перспективами кар'єрного розвитку.

Валентина Бикова

QHA