КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили угруповання, яке причетне до низки актів вандалізму відносно польських і єврейських пам'ятників в Україні і діяла на замовлення Росії. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

— Оперативники спецслужби задокументували, що у ніч з 25 на 26 грудня 2017 року в селі Мельники Шацького району Волині зловмисники змалювали і розбили хрести братської могили польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 року в боях з Червоною армією. У ніч з 29 на 30 грудня 2017 року вандали нанесли антисемітський напис на будівлі іудейської громади «Єврейський дім» в Сумах, — йдеться у повідомленні.

Під час проведення обшуків за місцем проживання підозрюваних співробітники СБУ виявили гранати, тротилові шашки, холодна зброя, георгіївські стрічки та триколори.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

QHA повідомляло, що у ніч на 8 березня невідомі розмалювали банери виставки «Українська революція 1917—1921», яка експонувалася під відкритим небом на Хрещатику, біля «Укрпошти».

QHA