КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України взяла під варту львів'янина, якого підозрюють в організації проросійських мітингів.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

— Досудовим слідством здобуті докази, що фейкові акції фінансувалися російськими кураторами. На проведення однієї "акції" виділялося від 4 до 10 тисяч доларів США,  сказано у повідомленні.

Згідно з отриманою інформацією, правоохоронці встановили причетність жителя Львівської області до організації та проведення замовних "мітингів" у Львівській, Рівненській та Київській областях.

Зазначається, що організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення і поширення агіток із закликами виходити на мітинги, які підбурювали населення до масових заворушень.

— На Рівненщині зокрема кремлівськими пропагандистами був розроблений сценарій штучних протестів для «боротьби з бурштиновою мафією» з акцентом нібито на неконтрольованості владою видобутку «сонячного каменю». В разі ігнорування вимог «мітингувальників», вони, за сценарієм, повинні вимагати повну автономію регіону, повідомили у відомстві.

В СБУ заявили, що зловмисника затримали у Луцьку і вилучили у нього кошти згідно з інструкціями «кураторів».

Йому інкримінують зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Нагадаємо, раніше співробітники СБУ викрили колишнього депутата Одеської міської ради на фінансуванні терористичних угрупувань на Донбасі.

QHA