ЛУГАНСЬК (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали інформаторку терористичної організації «ЛНР» в районі проведення антитерористичної операції.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

— Правоохоронці встановили, що жінка під час візиту в особистих справах на тимчасово окупованих територіях була затримана терористами. Їй висунули сфальсифіковані звинувачення у підготовці диверсій проти "молодої республіки". Для зняття "звинувачень" бойовики запропонували жінці повернутися на контрольовану українською владою територію Луганщини і почати збір інформації про сили АТО, зазначили у прес-центрі.

Інформаторка мала передавати дані про підрозділи Збройних сил України та кількість правоохоронців у Новоайдарському районі.

Жінка кілька разів виходила на зв'язок з куратором і передавала необхідну терористам «ЛНР» інформацію.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на час проведення досудового розслідування.

QHA повідомляло, що СБУ спільно з контррозвідкою викрили агентурну мережу так званої «ДНР» у зоні АТО. Одна з мешканок Донецької області отримала завдання від представників «ДНР» збирати секретну інформацію в одній з військових частин поблизу лінії розмежування. Співробітники СБУ затримали жінку і куратора — «розвідника ДНР» з позивним «Циган», якому вона вже встигла передати деякі документи. Їх затримали під час спроби передати документи із грифом «таємно».

QHA