КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) під час спецоперації затримали агента спецслужб Російської Федерації (РФ). Про це повідомила прес-служба СБУ в Facebook.

У прес-службі відзначили, що чоловік є уродженцем Самари (РФ), проте довгий час проживав у Черкаській області та отримав українське громадянство. Служба зовнішньої розвідки РФ завербувала його ще у 1996 році.

— З початком російської агресії куратори поставили агенту завдання стати учасником суспільно-політичних структур патріотичного спрямування. Співробітники СБУ задокументували, що зловмисник здійснював підривну діяльність у Києві та Черкаському регіоні. Отриману інформацію агент передавав російським спецслужбам, — йдеться в повідомленні.

Під час обшуку будинку підозрюваного правоохоронці виявили мобільні пристрої з контактами кураторів і комп'ютерну техніку з доказами передачі інформації спецслужбам РФ.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у прокуратурі Рівненської області повідомили, що 46-річний житель Донецької області протягом двох місяців 2017 року допомагав терористам збирати інформацію про переміщення і дислокацію українських військовослужбовців і техніки у зоні АТО. Бойовики використовували ці дані для обстрілів населених пунктів на сході України. У червні цього року інформатор був затриманий за місцем проживання.

QHA