КИЇВ (QHA) -

Глава Служби безпеки України Василь Грицак вважає за необхідне укласти акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні представникам п'ятої колони Російської Федерації та ввести кримінальну відповідальність за пропаганду.

Про це сказано в зверненні Грицака, опублікованому на сайті відомства.

— Адекватна відсіч ворогу вимагає рішучих спільних дій, поєднання сили права і сили громадської думки як зброї проти російської агресії в інформаційному просторі. Для цього нам потрібно, по-перше, терміново розробити і прийняти зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність. СБУ готова приєднатися до цієї роботи. Наша мета — дати в Кримінальному кодексі України адекватну правову оцінку всім формам і методам гібридної війни. В умовах агресії не тільки військові статути пишуться кров'ю, а й закони для зрадників і пособників агресора. Це — сила права. По-друге, укласти акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні ворогові. Російська пропаганда є зброєю, за допомогою якого противник намагається зруйнувати нашу віру в свободу слова і демократію.

За словами глави СБУ, відповіддю на пропаганду повинен стати бойкот усім представникам п'ятої колони Російської Федерації в інформаційному просторі України.

— Вони повинні стати персонами нон-грата на вітчизняних інформаційних ресурсах — для прихильників «путінського русского мира» повинен залишитися тільки «кисельовсько-соловьйовский» майданчик.

Як повідомляло QHA, у Росії як і раніше, заперечують окупацію території України, і називають військове вторгнення РФ на Донбас «громадянською війною».

ФОТО: інтернет

QHA