КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України не займається провокаціями. Тому заяви представників терористичної організації «ЛНР/ДНР» щодо підготовки українськими спецслужбами акції проти спостерігачів ОБСЄ на адміністративному кордоні з АР Крим не витримують жодної критики. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Водночас у СБУ зауважили, що, за оперативною інформацією, у районі Красноперекопська (окупований Крим) у повній готовності знаходиться знімальна група російського пропагандистського каналу Life і припустили, що поява російських пропагандистів може бути свідченням підготовки провокацій самими терористами у цьому районі.

— Не виключено, що подібні фейкові заяви бойовиків – це підготовка до чергових провокацій проти представників міжнародної організації.

У СБУ також нагадали, що всередині квітня на тимчасово окупованій частині Луганщини на міні підірвалася машина СММ ОБСЄ (QHA: 23 квітня в результаті підриву на міні авто СММ ОБСЄ біля села Пришиб, один член патруля загинув, двоє зазнали поранень).

— За старою звичкою терористи звинуватили Україну, хоча майже одразу стало відомо, хто насправді заклав вибухівку, — коментують у відомстві.

Як повідомлялось, 24 червня російське військове видання «Звєзда» з посиланням на бойовиків так званої «ЛНР» розповсюдило інформацію про нібито підготовку українською спецслужбою провокації проти представників СММ ОБСЄ, які патрулюють на адмінмежі Херсонщини з окупованим Кримом.

Варто зазначити, що мандат СММ поширюється на всю територію України, включно з Кримом, та всю територію Донеччини та Луганщини. Втім, до частини території окупованого Росією Донбасу і повністю до анексованої АР Крим спостерігачі реального доступу не мають через штучні обмеження з боку проросійських сепаратистів та російської влади у Криму. Наразі патрулі СММ ОБСЄ проводять моніторинг на території Херсонщини вздовж адмінмежі з Кримом.

Також нагадаємо, що минулого тижня, паралельно з поїздкою в зону конфлікту в Донецьку та Луганську області першого заступника глави СММ ОБСЄ Александра Хуга, бойовики так званої ДНР вдалися до жорсткої провокації проти патруля СММ в Ясинуватій. Спочатку терористи категорично заявили про непричетність своїх бойовиків до інциденту, а через декілька днів заявили, що ці люди таки належать до угруповання сепаратистів, але начебто вони працюють з СБУ за програмою «На тебе чекають вдома». У СММ ОБСЄ звинуватили керівництво бойовиків у неспроможності контролювати ані власних озброєних членів, ані те, що відбувається на територіях, які вони тимчасово контролюють.

QHA