ХАРКІВ (QHA) -

Контррозвідка Служби безпеки України виявила у Харківській області агентурну мережу російської розвідки. Про це повідомляє прес-центр СБУ. У відомстві повідомляють, що житель області за завданням російських кураторів створив агентурну мережу з 18 осіб. В її складі були агентурно-бойова група і інформатори. Сам куратор перебував у Бєлгороді.

— В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України, оперативники спецслужби встановили, що житель Харківщини за завданням російських кураторів створив агентурну мережу з вісімнадцяти осіб. До її складу входила агентурно-бойова група та інформатори. Як раніше повідомляв глава СБУ Василь Грицак, куратор групи перебував у російському Бєлгороді. Співробітники спецслужби зафіксували неодноразові «візити» ватажка групи в Росію для отримання завдань, — сказано у повідомленні.

Організатора мережі затримали після отримання розвідданих про військові розробки. Під час обшуку у нього вилучили комп'ютер і мобільні телефони, які йому надали представники російських спецслужб для передачі розвідувальних даних.

Організатору групи і 6 учасникам було оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

QHA