КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України ініціює громадське обговорення можливості введення кримінальної відповідальності фізичних та юридичних осіб за пособництво РФ у гібридній війні.

Про це повідомляється на сторінці відомства.

Так, глава СБУ Василь Грицак запрошує до діалогу і співпраці у сфері забезпечення національної безпеки України експертів, юристів, журналістів, громадських активістів.

— Кінцева мета розробка пропозицій щодо вдосконалення законодавства України шляхом надання правової оцінки всім формам і методам ведення гібридної війни, закріплення відповідальності фізичних та юридичних осіб, які свідомо беруть у ній участь в інтересах російського агресора.

Кожен українець може залишати свої пропозиції щодо переліку дій, які становлять загрозу національним інтересам і вимагають правового реагування, на спеціально створеній сторінці у соціальній мережі Facebook або надіслати на електронну пошту platformazminsbu@gmail.com.

Отримані пропозиції будуть опрацьовані та розглянуті з урахуванням власного досвіду СБУ і юридичних практик країн ЄС і США у сфері протидії гібридній війні.

Як повідомляло QHA, глава СБУ уклав акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні представникам п'ятої колони РФ і запропонував ввести кримінальну відповідальність за пропаганду.

ФОТО: інтернет

QHA