КИЇВ (QHA) -

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Фриз просить Службу безпеки України порушити кримінальне провадження щодо двох жителів Придністров'я (Молдова) за участь у бойових діях на Донбасі і сприяння окупації Криму. Про це нардеп написала у Facebook.

— Надіслала депутатське звернення голові Служби безпеки України пану Василю Грицаку про порушення кримінальних справ на двох громадян Придністров'я і оголошення їх у міжнародний розшук за участь у бойових діях на території Донбасу, а також за зазіхання на територіальну цілісність України під час анексії Криму. Є незаперечні докази і визнання безпосереднього учасника анексії Криму з ПМР про початок розгортання так званих сил ополчення ще 2013 року.

Фриз опублікувала у соціальній мережі фотографію свого звернення, з тексту якого випливає, що мова йде про Валерія Гратова 1952 р. н., що на даний час воює на Донбасі, а раніше очолював службу безпеки президента так званої «ПМР».

Другою людиною, яку Фриз просить оголосити у міжнародний розшук, є підполковник у відставці Володимир Семенов, який 2013 року їздив до Криму і нагороджений російської медаллю «За повернення Криму».

Народний депутат зазначила: дана інформація свідчить не тільки про те, що «ПМР» є територією, яка використовується з метою дестабілізації ситуації в Україні та підриву її територіальної цілісності, а й про те, що керівництво самопроголошеної Придністровської республіки має у своєму розпорядженні дані про участь своїх громадян у протиправній діяльності щодо України.

ФОТО: інтернет

QHA