КИЇВ (QHA) -

Керівник Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимир Рубан у змові з керівництвом ОРДО готував теракт у центрі Києва, в якому могли постраждати тисячі людей. Про це сьогодні, 9 березня, заявив глава СБУ Василь Грицак.

— Під час провадження досудового розслідування, включаючи проведення негласних пошуково-слідчих дій, здобуті вагомі і достатні докази, що свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з керівниками терористичних організацій так званої "ДНР" Захарченко А.В. і Тимофєєвим О.Ю., а також іншими особами, спланував і здійснив конкретні дії, спрямовані на підготовку та вчинення серії терактів у центральній частині міста Києва із застосуванням вищевказаної зброї та вибухових пристроїв, — зазначив він.

За словами Грицака, Захарченко та Тимофєєв на прізвисько "Ташкент" готували кривавий теракт, жертвами якого могли стати тисячі людей.

— Мало б бути якомога більше трупів, крові. Йшлося про тисячі загиблих. І як говорили їхні куратори з "ДНР" і з Москви: "Має бути багато трупів, багато крові і має бути хаос". У результаті люди мали б вийти на вулицю, а війська — повернутися із зони АТО і прийти до Києва. Щоб показати, що в Україні є громадянська війна, — зазначив він.

Глава СБУ підкреслив, що теракт готували за вказівкою Росії.

Раніше повідомлялося, що Володимиру Рубану, який був затриманий вчора, 8 березня, повідомлено про підозру.

Підозра оголошена за частиною 1 статті 263 КК "Незаконне поводження зі зброєю", частиною 1 статті 14 "Приготування до злочину", частиною 3 статті 258 "Терористичний акт".

QHA