КИЇВ (QHA) -

Протягом минулого тижня з Російської Федерації до тимчасово окупованих територій України завезено чотири залізничних ешелони із 69 цистерн паливно-мастильних матеріалів загальною вагою 4140 т, а також 15 вагонів боєприпасів загальною вагою близько 450 т.

Такі дані Головного управління розвідки МОУ озвучив спікер Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко на брифінгу в УКМЦ.

Водночас, Кремль не збирається зупиняти збройну агресію, хоча й зазнає людських втрат: за минулий тиждень втрати противника склали 34 особи, із них 10 вбито і 24 поранено. Найбільших втрат противник зазнав на Сєверодонецькому напрямку, де так звана 4 окрема мотострілецька бригада 2 АК втратила аж 11 гібридних вояків, говорить Лисенко.

Українська розвідка також повідомляє, що в російсько-окупаційних військах на території Донецької та Луганської областей погіршується стан укомплектованості особовим складом. Ватажки передових підрозділів намагаються приховати некомплект і надають до вищих штабів неправдиві дані.

В розвідці звернули увагу на цікавий момент: в підрозділах окупантів мають місце випадки присвоєння командуванням бойовиків грошової винагороди, яка виплачується особовому складу за участь у бойових діях. Так, до списків бойовиків, які перебувають на передовій і безпосередньо бере участь у бойових діях, вносяться ті, що знаходяться в тилу, що дозволяє маніпулювати з виплатами (QHA: раніше військовий експерт Михайло Самусь повідомив, що укомплектованість підрозділів бойовиків на передовій не перевищує 30%).

Як повідомляло QHA, за даними української розвідки, більша частина важкої техніки та паливно-мастильних матеріалів з РФ на окупований Донбас перевозиться саме залізницею через неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Варто зазначити, що Місія спостерігачів ОБСЄ, що працює з російського боку на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону  на російських блок-постах «Гуково» і «Донецьк», щотижнево фіксує як кордон перетинають потяги з РФ в Україну та назад. Щомісяця кордон перетинають від 100 до 150 нелегальних потяги. Приміром, в жовтні п.р. залізницею, що розташована неподалік Гуково місія зафіксувала рух через неконтрольовану ділянку 138 потягів (з них з РФ в Україну проїхало 73 ешелони, з України до РФ – 65). Водночас, Місія ОБСЄ, яка працює на замовлення російського Уряду, не вказує, що саме за вантаж перевозили цими ешелонами, посилаючись на погане освітлення та густо посаджені дерева вздовж залізниці.

Втім, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, яка діє на українській території (в тому числі окупованій) на запрошення українського уряду, також не може засвідчити військовий характер нелегальних ешелонів. В СММ ОБСЄ скаржаться, що бойовики обмежують їм можливість проводити моніторинг як поблизу неконтрольованого кордону, так і на залізничних вузлах в ОРДЛО.

QHA