МОСКВА (QHA) -

У справі про помилкові погрози вибуху затримані підлітки, повідомляє «Коммерсант». Це так звані наслідувачі, які дізналися про те, що відбувається, зі ЗМІ та почали повторювати досвід дзвінків.

Серед затриманих, зокрема, 17-річний житель Волоколамська, який повідомив про загрозу вибуху в місцевому Палаці спорту, вказує видання.

Вирахувати підлітків виявилося легко, оскільки на відміну від організаторів акції вони використовували звичайні телефони.

Російські спецслужби припускають, що причина масових дзвінків про бомби — це закордонна централізована атака з використанням IP-телефонії, повідомило раніше РБК з посиланням на джерела у слідстві.

За інформацією видання, близько 90% дзвінків були «централізованими», решта 10% надійшли від школярів і психічно неврівноважених людей.

За фактами дзвінків відкриті справи за статтею 207 Кримінального кодексу Росії (свідомо неправдиве повідомлення про акт тероризму). Поки вони не пов'язані між собою і розслідуються регіональними підрозділами поліції, зазначає видання.

Масові евакуації через анонімні дзвінки тривають в Росії з 10 вересня. Передбачуваний збиток може скласти близько 1 млрд рублів.

ФОТО: інтернет

QHA