ВАШИНГТОН (QHA) -

Сьогодні, 19 січня, Пентагон оприлюднив нову Національну оборонну стратегію США (National Defense Strategy, NDS). Повний текст стратегії засекречений, американське оборонне відомство опублікувало її короткий виклад з підписом міністра оборони Джеймса Меттіса.

— Відтепер не тероризм, а стратегічне суперництво між країнами є головною проблемою для національної безпеки США, сказано у стратегії.

Вказується, що головними порушниками світового порядку є чотири країни: Китай, Росія, КНДР та Іран. П'ята загроза продовження активності терористичних угруповань. Вони, на думку Пентагона, становлять небезпеку навіть після військової поразки «Ісламської держави».

Для протидії сучасним загрозам американське оборонне відомство зосередиться на трьох основних напрямках: підвищення боєготовності армії, зміцнення чинних альянсів і реформа самого відомства з метою підвищити ефективність та швидкість роботи бюрократичного апарату.

Найнадійніший спосіб запобігти війні бути готовим виграти її, сказано у документі.

Нагадаємо, раніше в США видали "Посібник з російської військової справи нового покоління", який призначений для підвищення інформованості американських військових про тактику Росії в гібридній війні.

Даний посібник було видано у грудні 2016 року для внутрішнього користування в США.

QHA