МОСКВА -

Міноборони Росії повідомило про припинення з 19 червня взаємодії з США у рамках меморандуму про запобігання інцидентам у небі над Сирією. Відомство зазначає, що Росія прийматиме як цілі будь-які повітряні об'єкти в районах дії російських ВКС над сирійською територією, повідомляє АА.

Припинення взаємодії з США пов'язане зі збитим у Рацці сирійським Су-22.

— Міністерство оборони вимагає ретельного розслідування американським командуванням з наданням його результатів та звіту про вжиті заходи, сказано у заяві відомства.

Міноборони Росії розглядає інцидент із Су-22 як «свідоме невиконання зобов'язань» з боку американського командування.

У комітеті Ради Федерації з оборони пояснили, що Росія не збиватиме автоматично будь-які об'єкти в районах дії ВКС — кожне рішення прийматиметься індивідуально.

Дане рішення прийняте у зв'язку із тим, що командування сил коаліції не попередило російських військових про операцію, що проводиться у провінції, де в цей час виконували завдання ВКС РФ, таким чином піддавши їх небезпеці.

Як додаткові заходи забезпечення безпеки в районах виконання бойових завдань ВКС Росії у небі Сирії будь-які повітряні об'єкти, включаючи літаки і безпілотні апарати міжнародної коаліції, виявлені на захід від річки Євфрат, прийматимуться на супровід російськими наземними і повітряними засобами протиповітряної оборони як повітряні цілі.

Міноборони Росії також вимагає ретельного розслідування американським командуванням інциденту з ударом по сирійському винищувачу Су-22 у Рацці з наданням його результатів та вжитих заходів.

Нагадаємо, в неділю 18 червня у населеному пункті Расафа, розташованому у 30 км на південь від Ракки, очолювана США коаліція збила винищувач урядової армії Сирії. Сирійська влада відзначають, що їх винищувач в той момент брав участь в операції проти бойовиків «Ісламського держави».

Фото і джерело: АА

QHA