ВАРШАВА (QHA) -

Російська Федерація має намір застосувати ядерну зброю в ході військових навчань «Захід-2017», а самі маневри будуть продовжені після 20 вересня, заявив у інтерв'ю телеканалу TVP міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич.

— Навчання «Захід-2017» не тільки наймасштабніші, а й найагресивніші і найбагатофункціональніші з усіх навчань Росії за останні 30 років. Маневри не закінчаться 20 вересня, а триватимуть із застосуванням ядерної зброї. Її випробування не було включене у програму навчань, заявив Мацеревич.

Міністр зазначив, що російська військова доктрина передбачає можливість завдавання превентивного удару по передбачуваному противнику.

Президент Литви Даля Грібаускайте 19 вересня заявила, що Москва під час російсько-білоруських навчань «Захід-2017» відпрацьовує «сценарії нападу на сусідні країни». За її даними, на кордоні країн Балтії та Польщі в наступальних маневрах беруть участь близько ста тисяч російських військовослужбовців.

Спільні стратегічні маневри Росії та Білорусії «Захід-2017» проходять з 14 по 20 вересня.

У навчаннях задіяно до 12,7 тисячі військовослужбовців, до 70 літаків і вертольотів, до 680 одиниць бойової техніки.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що в активній фазі стратегічних командно-штабних навчань «Захід-2017» беруть участь понад 120 тис. осіб, 10 тис. одиниць військової техніки, 100 літаків та 40 кораблів.

QHA